Geçmişten günümüze gelen bir sanat olan Ferforje varlığını uzun yıllar sürdürmektedir.
Çok eski yıllarda ferforje ustalarının yüksek ısılarda demiri döverek şekil vermesiyle ortaya çıkan ferforje ilk zamanlarda ev dekorasyonunda sadece pencere demirinde kullanılırken şimdi ev ve iş yerlerinin iç mekanlarında, dış mekanlarında ve bahçe bölümlerinde kullanılmaktadır. Evin iç mekanlarında sandalye, masa gibi mobilyalarda kullanılabileceği gibi ferforje merdiven, ferforje kapı, ferforje balkon demiri gibi yerlerde de kullanılmaktadır.
Dış mekanda ise ferforje bahçe kapısı, ferforje kamelya yada ferforje bahçe duvar üstü korkuluklarında da kullanılmaktadır.
Bunun dışında park gibi yerlerde bank ya da lambalarda da ferforje kullanılabilmektedir.

Ferforjelerin Avantajları:
-Günümüzde artık gelişen teknolojiyle birlikte fabrikalarda ferforje üretilmesiyle birlikte ürün çeşitliliği artırmış ve hemen hemen her yerde ferforjeden üretilmiş ürünler ortaya çıkmıştır.
-Yine ferforjelerin fabrikalarda teknolojiye bağlı olarak üretilmesi sonucunda birçok farklı model ve motifte ferforjelerde ortaya çıkmıştır.
-Böylece bu ferforjeler her türlü dekorasyona ve zevke uyacak şekle gelmiştir. Gene ferforjeler genellikle demir doğrama şeklinde imal edildiği için oldukça dayanıklı ürünlerdir ve bu ürünler uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.
-Bu nedenle binanızda gönül rahatlığıyla ferforje kullanabilirsiniz. Ferforjeler bakımı ve temizliği açısından da oldukça pratiktir.
-Evinize ferforje tasarlatacağınız zaman ilk önce binanıza uygun ferforje tasarımını bulmalısınız.
-Yani evinize ya da bahçenize uygun olarak ferforje tasarlatmalısınız. Gene tasarlanan yere uygun olarak ferforjenizin malzemesi seçilmelidir.
-Ferforje ölçüleri tam olarak alınmalı ve ferforje imalatından sonra temizliği itinayla yapılmalıdır.
-Ferforje imalatından sonra dikkatle boyanmalı ve en son işlem olan montaj doğru şekilde yapılmalıdır.
-Eğer bu işlemler doğru şekilde ve dikkatlice yapılırsa evinize ya da bahçenize en uygun ve estetik görünümlü ferforjeye sahip olmuş olursunuz.
-Kısaca ferforje tasarımı, üretilmesi ve binanıza monte edilmesi önemli bir iştir ve ancak işinde profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır.
-Firmamız binanıza uygun ferforjeyi en uygun şekilde belirler, imalatını titizlikle yapar ve binanıza monteler. Siz de uygun ferforje fiyat ve kampanyalarımızdan hemen faydalanabilirsiniz.

Demir Ferforje
Demir Ferforje